Jdi na obsah Jdi na menu
 


O NÁS

  Naše společnost vznikla v roce 1998. Sídlem byl ranč v obci Sviadnov u Frýdku-Místku. Od začátku se věnujeme chovu koní a jezdeckému sportu. Všichni členové našeho týmu jsou zkušenými jezdci a trenéry. V chovatelské oblasti se věnujeme převážně chovu koní plemene Quarter Horse a Paint Horse. Pro radost dětí chováme poníky.

Od srpna 2003 se stal na dva a půl roku naším novým domovem Prosper Horse Ranch v Čeladné. Během svého působení na Čeladné jsme zorganizovali řadu národních a mezinárodních závodů. Mezi nejprestižnější patřily závody "Ride & Slide 2005" pořádané pod hlavičkou NRHA, které se uskutečnily ve spolupráci s Polskou a Slovenskou reiningovou asociací. Dále můžeme zmínit dvě Mistrovství ČR dospělých ve westernovém ježdění pořádané WRC ČR a v neposlední řadě i Středoevropský pohár. Pod hlavičkou American Paint Horse Association jsme se podíleli spolu s českou asociací na pořádání tří ročníků Paint Horse Show a spolu s českou asociací Appaloosa Horse Club jsme se podíleli na pořádání dvou ročníků Appaloosa Horse Show. V květnu 2004 jsme spolu s polskou firmou PDM zorganizovali v ostravské ČEZ aréně velmi úspěšnou show Montyho Robertse.

Během ledna 2006 jsme se přestěhovali do nového vlastního objektu v Kozlovicích u Frýdku-Místku, který jsme přebudovali ze starého kravína na stáj pro koně a zázemí pro náš tým i naše zákazníky.

Našim návštevníkům nabízíme výcvik jízdy na koni pro dospělé i děti, kurzy anglického i westernového ježdění, individuální výcvikové programy, vození dětí na ponících i velkých koních. Majitelům koní nabízíme ustájení soukromých koní, vycvík koní, přepravu koní, poradenské služby v chovu koní, pomoc při registraci koní v AQHA a APHA a připouštění hřebci plemen AQH a APH.

Smart Chiconita


NÁŠ RANČ

  Ranč je situován v krásném prostředí Beskyd na trase Frýdek-Místek - Frenštát pod Radhoštěm, s nádherným výhledem na okolní hory a malebnou obec Kozlovice. Celý objekt je ve stadiu budování tak, aby vyhovoval náročným požadavkům nás i našich zákazníků.

<><><>
Náš ranč nabízí:

- stáj o kapacitě 24 boxů o rozměrech 4,5 x 3 m

- deset venkovních boxů

- okolí ranče skýtá možnost krásných projížděk na koních

- k ranči přiléhají výběhy o rozloze 6 ha

- na jaře hodláme vybudovat krytou jízdárnu o rozměrech 30 x 60 m vhodnou pro sportovní účely i rekreační vyžití


Obec Kozlovice byla založena roku 1294 jako lánová lesní vesnice. Dnes se rozprostírá na 21,09 km/2 a žije zde 2808 obyvatel. O Kozlovicích se více dozvíte na www.kozlovice.cz.


<><><>

Licence WRC [17.02.07]

  V sobotu 17.2. se konaly v areálu našeho ranče zkoušky WRC. Rozhodčí paní M. Tomčíková a Petr Trochta mohli konstatovat, že osm uchazečů o jezdeckou licenci zkoušky splnilo a můžou se účastnit westernových závodů pořádaných Western Riding Clubem ČR. ZkouŠky úspěšně splnili: Kovářová Michaela, Muroňová Jana, Borošová Sára, Šrubařová Monika, Lesniczáková Brenda, Kubíková Kristýna, Kubík Jaroslav a Orlitová Dana. Nadějní adepti jezdeckého sportu startovali na zkušených učitelkách Spirited Lil Pine, CB Sugar Dun It, Cocoas Cadillac i na hřebcích Fives Rooster a SK Shining Jac. 

SLUŽBY

  Náš tým nabízí:

- Trénink reiningu i dalších westernových disciplín
- Trénink dvouletých i starších koní
- Trénink anglického ježdění
- Pořádáni odborných kurzú, školeni
- Pořádání akcí pro firmy a větší společnosti,
- Trénink a vedení mládeže a amatérských jezdců
- Chov amerických westernových koni plemene QH a PH (více)
- Připouštění QH a PH hřebci
- Konzultace při registraci nebo přepisu koní v AQHA a APHA
- Prodej, výběr a konzultace při nákupu koní
- Přeprava koní po celé Evropě
- Příprava jezdců na získání jezdecké licence ČJF a WRC
- Trénink metodou přirozené komunikace
- Reklamni činnost a marketing
- Prodej jezdeckých potřeb (více)
- Prodej krmiva firmy Schaumann
- Organizace a pořádání reiningových a westernových závodů

  Čím je náš ranč jedinečný:

- Překrásná přírodní scenérie
- Vzdušné, světlé a prostorné stáje
- 6 ha výběhů pro koně,
- Individuální přístup
- Přátelská atmosféra
- Profesionální jednání


Smart Chiconita  Nabízíme přepravu koní v přepravnících značky Mustang dánské firmy. Vozíky jsou určeny pro převoz přepravu jednoho nebo dvou koní. Podlaha, stěny i strop přívěsů jsou celolaminátové speciální konstrukce, díky které nedochází ke chvění stěn a jízda je klidná a pro koně pohodlná.

  Zadní prodloužená rampa umožňuje snadné nastupování a vystupování koní, povrch rampy a podlahy je gumový s protiskluzovými příčkami.

  Přívěs má velmi dobře vyřešeno odvětrávání vnitřního prostoru. Vzduch za jízdy proudí pod stropem nad koňmi a oni sami nejsou vystaveni průvanu. V extrémně teplých dnech lze za jízdy zlepšit větrání dvěma postranními, na všechny strany výklopnými okny. Rovněž zadní dvířka mají tři nastavitelné polohy v pootevřeném stavu.

  V čele přívěsu je skřínka pro uložení sedlového materiálu, z vnitřního prostoru je přístupná druhá skřínka, která slouží k uložení jezdeckého oblečení apod. nad oběma skřínkami je prostor k uložení min. dvou balíků sena, ve stropní části jsou háčky pro zavěšení sítě se senem. Uvnitř přívěsu je 12 V světlo. Vybavení přívěsu je možné doplnit umělohmotnými žlaby na jadrná krmiva nebo vodu. Přívěs má také vyvýšenou přepážku pro bezproblémový převoz hřebců.

  Přívěsy jsou taženy vozy MITSUBISHI PAJERO

  CENA: vozík pro 2 koně - 0,33 euro/km


První hříbě 2007 [12.02.07]

  První hříbě se narodilo klisně Miss Pinestein v sobotu 3. února. Je po Smart Chiconita, je malinká a nádherná. "Einsteinka" svou roli matky zvládá na výbornou a svou dceru dovolí pouze chválit.

 

Little Banty Rooster

Kolekce koní po Little Banty Rooster [08.02.07]

  Začátkem minulého týdne jsme dovezli šest koní z Holandska. Jsou to vesměs dvouletí koně po hřebci Little Banty Rooster. Tento hřebec je synem Gallo Del Ciela, jehož potomci vyhráli více než 1,7 miliónů dolarů. Matkou hřebce je Cheri Coquette, dcera Smart Little Leny, která sama dala několik úspěšných cuttingových potomků.

Dovezli jsme pět dvouletých koní a jednu tříletou klisnu březí po Footworks Finest. Dvouletí jsou hřebci i klisny z matek plemen QH i PH. Matky jsme si většinou mohli prohlédnout při převzetí koní na ranči v Holandsku. Hřebec Little Banty Rooster má první hříbata narozená v roce 2004. Celá kolekce dvouletých je velmi vyrovnaná (vypadají jako paterčata) a pohybově nadaná. (více)

 

Hesa Smokin Shiner


Hesa Smokin Shiner

Další rekord NRHA Futurity [06.02.07]

  Na dražbě pořádané pravidelně při NRHA Futurity 2006 v Oklahomě padl další prodejní rekord. Byl zde prodán kůň za 195 000 dolarů (cca 4,5 miliónů korun)!

V pátek 1. prosince se prodalo celkem 134 koní za 1 076 950 USD, s průměrným prodejem 8 000 USD. Nejvyšší nabídka byla 40 000 USD za ročního hřebce Dipped In Chrome (po Custom Chrome). Green Valley Ranch dal nejvyšší nabídku 48 000 USD ve čtvrtek 30. listopadu v NRHA Breeders Showcase Select Sale za klisnu Gunflower (po Colonels Smokingun), která je březí po hřebci RR Star.

V sobotu bylo prodáno 50 koní za celkových 1 500 000 USD. Průměrný prodej byl za 31 000 USD. Rekordní částka v dějinách NRHA, 195 000 USD, byla nabídnuta za dvouletého hřebce Hesa Smokin Shiner po Shining Spark. Kupijícím je Gustgaynia Revenberg z Ontaria v Kanadě. "Sparkyho" bude trénovat Jason Grimshaw.

HESA SMOKIN SHINER VIDEO

 

Boomernic

Boomer Nikki

Topsail Whiz

Boomernic novým milionářem NRHA [30.01.07]

  Boomernic, vítěz NRHA Futurity Open 1992, se stal dalším Million Dollar Sire NRHA. Jeho 129 potomků získalo na NRHA závodech 1 000 906,31 USD.

Boomernic je synem Reminica, z matky po Mr Gun Smoke. Jeho chovatelem je Greg Ward. Jako dvouletého jej zakoupili Bob Avila a Doug Carpenter, hřebec se zaujal talentem a svou pozorností při práci. Krátce před Futurity je zakoupil Brent Stone a Futurity s hřebcem vyhrál. Celková částka, kterou Brent Stone s Boomernicem vyhráli v soutěžích NRHA byla 120 000 USD.

O titul Million Dollar Sire se Boomernicovi nejvíce zasloužili Commanders Nic LTE $200,000+, NRHA Derby Champion, NRHA Derby Reserve Champion, NRHA Open Futurity-4th place, Mr Boomerjac LTE $120,000+, NRBC Champion, NRHA Derby USET Res Champion, Leavem Boomen LTE $42,000+, NRHA Open Futurity Finalist, Boomernicker LTE $72,000+, NRHA Open Futurity Finalist, NRBC Finalist, NRHA Derby Finalist, Bran New Nic 1997 NRHA Limited Open Champion, 2003 Dutch Western Reining Champion, Daniel B Boom APHA and AQHA World Champion, Boomboomvoododaddy LTE $28,000, NRHA Open Futurity Finalist.

Nejmladší NRHA money earner je dcera MR Boomerjaca, Taris Designer Genes, čerstvá vítězka NRHA Futurity Open 2006.

Jedním z potomků Boomernica je i Boomer Nikki, několikanásobná finalistka MČR v reiningu. Její dcera SK Grippen má už jako tříletá několik vynikajících reinigových výsledků a SK Smart Taminic je rovněž talentovaným pokračovatelem této linie.

Dalším "Milionářem" NRHA se v roce 2006 stal Topsail Whiz, tentokráte už čtyřnásobným. Je druhým 4 Million Dollar Sire NRHA. Při pohledu na jeho potomky se v arénách divákům tají dech. The Great Whiz - $243,088; NRHA Open Futurity Champion; Highest Money Earning 3-Year-Old v historii NRHA, vyhrál obě kvalifikační kola NRHA Open Futurity; Whizard Jac - $155,216; NRHA Open Futurity Champion; USET Finals Champion; Remin Whiz - $121,820 AQHA & NRHA; 2002 AQHA World Champion Junior Reining Horse; Topgun Whiz - $148,240; NRHA Limited Open Futurity and Open Derby Champion; West Coast Whiz - LTE $131,592, NRHA Open Derby Reserve Champion, NRHA Open Derby Co-Reserve Champion; Easy Otie Whiz - $134,970; split 5th, 2002 NRHA Open Futurity; 4th 2002 NRHA Open Derby, byl členem vítězného týmu Světových jezdeckých her v Aachenu; The Whiz Master - 2002 NRHA Non-Pro World Champion; Whiz N Tag Chex - $104,345; 2004 & 2003 NRBC Non-Pro Derby Champion; Conquistador Whiz - LTE: $107,724, offspring earnings $310,000+. Shawn Flarida se do finále Futurity 2006 nominoval hned se třemi potomky Topsail Whiz.

Conquistador Dun Me je potomkem obou 4 Million Dollar Sire - Topsail Whize i Hollywood Dun Ita. Nejnovější přírůstek naší stáje, Top Prize Kid, je vnukem hřebce Topsail Cody.

 

Eternal Sky Boy

Další strakáči z Velké Británie [25.01.07]

  Paní Candance Sassy nám poslala do výcviku další koně. Jsou jimi čtyřletý poník Dramatist a desetiletý hřebec paint horse Eternal Sky Boy. Děkujeme za důvěru. (více)

 

Dry Shine

Vánoční dárek [18.01.07]

  Krásný dárek přímo pod stromeček jsme si dovezli z USA. Jsou jimi dvouletý Top Prize Kid, čtyřletá Dry Shine a pětiletý Smart Little Joker.

Kid je synem Freckles Top Prize (po Topsail Cody), který byl finalistou NRHA Futurity 1993 a v roce 2002 na WEG Jerez de la Frontera získal zlatou medaili družstev a bronzovou medaili jednotlivců. Dry Shine je dcerou Sayos Shining Sun. Joker, který byl přivezen pro Ondru Slamjaka, je polobratrem Smart Chiconity. Je po Smart Chic Olena z matky po Dry Doc. Joker má na svém kontě už několik úspěchů, mj. Colorado State Fair Open and Int Open Futurity Champion.

 

Středoevropský Pohár 2007 [10.01.07]

  Třetí ročník Středoevropského Poháru se v příštím roce uskuteční v Rakousku. První informace o soutěžích se začínají objevovat na internetu. Mimo jiné se objevila upoutávka, která upozorňuje na tuto událost. Klára Šalková s Brooks Legacy a Smart Chiconitou je jediným jezdcem Střední Evropy, kterého můžete na této upoutávce vidět.

 
   

 

Náhledy fotografií ze složky ranch od kláry šalkové

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Measuring Blood Pressure

(AExhaubyhauddy, 25. 7. 2018 20:14)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-pharmacie-lafayette/

kdo jsi

(monika, 8. 9. 2008 18:51)

kdo jsi znam te od nekad ?? napis mi na icq 324513352

Hm...

(Tamara, 23. 1. 2008 21:25)

Hm...No jako mohla si to aspoň napsat vlastními slovy.. okopírovat to co mají na stránkách a ještě tam dat odkaz na jejich stránkách. Alo to je detail..pošleš mi tvůj mail? seš totiž asi jediná kdo má na blogu aspoň trochu prqavdivý info o reiningu atd. a jediná kdo zná Kláru Šalkovou... můj mail je t.koresova@email.cz a můj blog je www.reininghorses.estranky.cz Dík

konika

( tynushaaa, 28. 12. 2007 20:32)